2022-01-03

​Czy średni może być najlepszy?

Przymiotnik średni nie kojarzy się pozytywnie. Jest jak odpowiednik szkolnego 4 minus – może być, ujdzie… Tymczasem dla wielu firm czy freelancerów średnioterminowy wynajem samochodu jest idealnym rozwiązaniem. Dlaczego?

Na początek wyjaśnienie – czym jest średnioterminowy wynajem samochodu? W MM Cars Rental rozumiemy go jako kontrakt trwający od jednego do dwunastu miesięcy. Jest tańszy niż wynajem na dni. Co więcej, może być również tańszy niż kontrakt długoterminowy. To możliwe w kilku sytuacjach, w których średni termin idealnie się sprawdza.

Sezon na kilometry

Za własny samochód płacimy niezależnie od tego, jak często i jak intensywnie go wykorzystujemy. Jest kosztem nawet wtedy, gdy przez dwa tygodnie stoi nieużywany. Utrata wartości, ubezpieczenie, przeglądy, wymiana opon – to stałe wydatki, jakie trzeba ponieść zarówno przy rocznym przebiegu rzędu kilku, jak i kilkudziesięciu tysięcy kilometrów. Rozwiązaniem optymalizującym te koszty może być właśnie wynajem na kilka miesięcy. W jakich przypadkach? Mowa o firmach czy osobach, których pracę mocno determinuje sezonowość. Dla takich podmiotów posługiwanie się samochodami wynajętymi na okres intensywnej pracy może być korzystniejsze kosztowo niż utrzymywanie szerokiej floty przez cały rok.

Nie bierz auta z domu

Przykładowo, jesteś freelancerem, a w letnich miesiącach masz mnóstwo zleceń, na które trzeba dojechać wraz z całym sprzętem. Masz w rodzinie jeden samochód, ale wozicie nim dzieci do przedszkola, szkoły czy na zajęcia dodatkowe, a twoja druga połowa podróżuje nim do pracy. Zatem nie za bardzo możesz go przejąć „na wyłączność” w lecie. Z drugiej strony nie chcesz także utrzymywać drugiego auta, które przez dziewięć miesięcy w roku będzie głównie stało pod domem. Zamiast tego proponujemy Ci wynajem na cztery miesiące. Zyskujesz nie tylko samochód, lecz przede wszystkim – rozwiązanie problemu. Jesteś mobilny, korzystasz z nowoczesnego, bezpiecznego i ekonomicznego auta. Nie zajmujesz się jego utrzymaniem, naprawami i ubezpieczeniem. Zresztą i tak nie miałbyś do tego głowy, bo przecież jest szczyt sezonu i masz pełne ręce roboty.

Pewna jest tylko zmiana

A może prowadzisz agencję eventową? Zimą i jesienią obsługujecie mniej wydarzeń, gorący okres zaczyna się wiosną, a twój zespół musi być czasem w „kilku miejscach naraz”. Także w tym wypadku, na te kilka miesięcy trzeba wzmocnić firmową flotę. O ile samochodów? Jakich? Trudno jest to jednoznacznie zaplanować z dużym wyprzedzeniem, co ujawnia kolejną zaletę wynajmu średnioterminowego. W MM Cars Rental wynajem średnioterminowy obsługujemy własną flotą, a więc samochodami, które mamy dostępne od ręki. Potrzebujesz, dzwonisz i masz. Doskonale rozumiemy, że biznes to ciągła zmiana i sztuka błyskawicznego reagowania na potrzeby klientów. Wynajem na miesiące to także elastyczne rozwiązanie. Liczbę pojazdów oraz ich rodzaj możemy dostosowywać do twoich potrzeb, właśnie dzięki temu, że opieramy się na naszej flocie.

Od kontraktu do kontraktu

Sezonowa działalność to nie jedyny przykład zastosowania wynajmu średnioterminowego. Adresatami tej usługi są również firmy czy specjaliści realizujący kilkumiesięczne projekty. Często takie przedsięwzięcia wiążą się z wyjazdami i wymagają mobilności. Jednocześnie określony harmonogram zobowiązania pozwala dość precyzyjnie określić na jak długo potrzebujemy samochodu.

Te i podobne przypadki łączy jedno – dzięki wynajęciu samochodu na kilka miesięcy przedsiębiorca może za niego płacić tak naprawdę wtedy, kiedy go używa, a samochód na siebie zarabia, zamiast stać.