Wypożyczalnia Samochodów

BLOG

Auta najlepsze dla floty

2020-1-27

Jakie samochody najczęściej wybierają firmy? Czym kierują się przedsiębiorstwa przy wyborze auta flotowego? I jaką formę finansowania wybierają?

 

Nowy rok to często okazja do rozbudowy własnej floty. Polskie firmy wybierają różnorodne modele, ze względu na zróżnicowane potrzeby oraz budżety. Statystyki pokazują jednak, że najpopularniejsze samochody flotowe mieszczą się w segmentach C i B. Ale nie zawsze o decyzji zakupowej decydują czynniki ekonomiczne.

 

Niezwykle istotną częścią procesu zakupowego auta dla firmy jest audyt zapotrzebowania. Chodzi tu w szczególności o fizyczną specyfikację pojazdu oraz funkcje, jakie ma spełniać. Jeśli zapomnimy o tak kluczowych, a zarazem bardzo praktycznych parametrach, jak choćby wielkość bagażnika, może okazać się, iż nieodpowiednio wybrany samochód wygeneruje znacznie większe przebiegi, ponieważ zbyt mały bagażnik będzie oznaczać jego częstsze pakowanie.

 

Kolejnymi, ważnymi czynnikami okazują się silnik oraz rodzaj paliwa. Co ciekawe, mimo iż wydawać by się mogło, że we flotach szuka się przede wszystkim oszczędności, LPG wcale nie zyskało wielu fanów wśród menedżerów floty. Oszczędności bowiem wynikające z samego paliwa są jedynie częścią kosztów. Zakup auta na LPG wiąże się z innymi wydatkami, jak choćby montaż instalacji, częstsze przeglądy, wolniejszą dynamikę jazdy czy niemożność wjazdu takim autem w niektóre miejsca.

 

Jakie zatem aut wybrać dla swojej działalności? Doświadczenia wielu firm dowodzą, że w flocie świetnie sprawdzają się auta kompaktowe jak Opel Astra czy Ford Focus – są uniwersalne zarówno pod względem funkcyjnym, jak i ekonomicznym. Modele te od lat utrzymują się w TOP5 samochodów flotowych.

 

Kolejną ciekawostką jest popularność różnych form finansowania. Powszechnie wybierany niegdyś leasing coraz częściej ustępuje pola wynajmowi długoterminowemu (na lata) lub średnioterminowemu (na miesiące), który stanowi bardziej elastyczny wariant. Eksperci rynku motoryzacyjnego prognozują, że z uwagi na łatwiejszą dostępność i usługę typu full service lease, na wynajem aut będzie decydować się coraz większy odsetek polskich przedsiębiorców.

Zobacz także:

SPRAWDŹ, CO NOWEGO

Korzystając ze strony mmcarsrental.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z Polityką prywatności oraz aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Rozumiem, nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia.