Wypożyczalnia Samochodów

BLOG

Jakie auta wynajmują Polacy?

2019-10-11

Ekonomiczne, rodzinne, a może pojemne? Prywatnie czy na użytek firmowy? Sprawdzamy, jakie samochody prowadzą w rankingu aut najczęściej wypożyczanych przez Polaków.

Wynajmowanie pojazdów stało się codziennością. Zarówno rynek usług rent a car, jak też wynajmu długoterminowego z roku na roku bije kolejne rekordy, wyprzedzając tempem wzrostu nawet leasing pojazdów. Mnogość oferty może przyprawić o zawrót głowy, dlatego warto przyjrzeć się, jakie są samochodowe potrzeby Polaków w tym zakresie.

Polscy kierowcy pokochali ekonomiczne samochody

Z rankingów prowadzonych m.in. przez Kayak wynika, że rodzimi kierowcy najchętniej sięgają po ekonomiczne auta miejskie oraz mini, a zatem samochody klasy A i B, takie jak np. Opel Corsa. Co ciekawe, ten segment jest najpopularniejszy wśród klientów indywidualnych korzystających przede wszystkim z wynajmu krótkoterminowego, natomiast nie jest najchętniej wybieranym przez firmy. Choć auta małe są dość często wynajmowane przez przedsiębiorców, między użytkiem prywatnym a firmowym widać istotne różnice.

Inne potrzeby, inne auta

Mimo że średnie i duże firmy chętnie wybierają małe auta do floty, to jednak częściej decydują się na wynajem samochodów klasy średniej, w tym Opla Astry, lub średniej-wyższej, co jest związane nie tylko z większymi budżetami, lecz również odmiennymi potrzebami. Dodatkowo klasa kompakt jest udanym kompromisem między prestiżem, ilością miejsca a funkcjonalnością. Dlatego też po auta z segmentu C/C+ są jedną z najczęściej wynajmowanych grup samochodów przez polskich klientów z branży rent a car.

SUVy na dłuższe, rodzinne podróże

Dla podróżnych preferujących dłuższe wyprawy dobrym wyborem będą pojazdy typu SUV. Auta takie jak chociażby Hyundai Tucson należą do najczęściej wypożyczanych w tej klasie i dotyczy to również firm. Pojemne, przestronniejsze i komfortowe samochody osobowo-terenowe są idealnym rozwiązaniem także dla osób, które podróżują z rodziną i to one są głównym odbiorcą tego segmentu w branży wynajmu krótkoterminowego.

Niemieckie marki przodują, luxy w tyle

Z danych wynika, iż Polacy przy wynajmie kierują się głównie solidnością niemiecki marek i to do nich należy gros rynku w różnych klasach. Jeśli zaś chodzi o najrzadziej wynajmowane auta, to bez wątpienia należą do nich samochody premium oraz auta luksusowe. Wynika to, rzecz jasna, z powodu wysokich kosztów, ale i specjalnego przeznaczenia – tego typy pojazdy częściej wynajmowane są na wyjątkowe okazje.

Zobacz także:

SPRAWDŹ, CO NOWEGO

Korzystając ze strony mmcarsrental.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z Polityką prywatności oraz aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Rozumiem, nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia.