Wypożyczalnia samochodów
MM CARS RENTAL

Auto abonament. Jak to działa?

2019-5-21

Branża motoryzacyjna przechodzi jedną z najważniejszych przemian w swojej historii. Już nie trzeba posiadać samochodu, aby móc korzystać z niego do woli. Fenomen aut na abonament to wygoda i bezpieczeństwo kosztów. Jeśli zastanawiacie się, czy wybrać samochód w leasingu czy abonamencie, koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł.Samochodów na abonament – czy to się opłaca

 

Skoro istnieje abonament telewizyjny, komórkowy czy medyczny, to dlaczego auta nie mogłyby być użytkowane w taki sam sposób? Odpowiedzią na pytanie stała się oferta aut na abonament. Choć w Polsce to rozwiązanie dopiero raczkuje, w krajach Europy Zachodniej model subskrypcji okazał się prawdziwym fenomenem. Dlaczego? Ponieważ ułatwia dostęp do towarów, które wcześniej były znacznie trudniej niedostępne.

 

Dziś już nie trzeba posiadać kilkudziesięciu tysięcy złotych, by móc jeździć nowym samochodem. Nie trzeba być też milionerem, aby cieszyć się użytkowaniem auta premium. Dzięki stałej miesięcznej opłacie niemal każde auto jest na wyciągnięcie ręki, a bogata oferta klas pojazdów i odpowiadających im abonamentów sprawia, że na rynku znajdziemy ofertę na każdą kieszeń.

 

Dla osoby prywatnej i dla firm

 

Obecnie nie ma znaczenia, czy prowadzimy działalność gospodarczą, duże przedsiębiorstwo, czy może po prostu potrzebujemy auta do prywatnego użytku jako klient indywidualny. Oferta abonamentowa jest tak uniwersalna, że nawet z dnia na dzień możemy zostać użytkownikami wymarzonych czterech kółek. Jak? Formalności są uproszczone: wystarczy dowód osobisty oraz prawo jazdy. W przypadku firm potrzebny będzie także nr NIP oraz podpisy wszystkich osób uprawnionych do reprezentowania spółki. Standardowo umowę podpisujemy na 12 miesięcy. Po tym okresie możemy auto zwrócić, przedłużyć, a nawet wykupić. A jak to wygląda w kwestii płatności?

 

Tutaj również sprawa jest niezwykle prosta: określamy swój budżet i wybieramy model samochodu. Ubezpieczenie OC/AC, serwisy, przeglądy, ogumienie – to wszystko nas nie interesuje, gdyż zawarte są one w stałej miesięcznej opłacie. Dodatkowo możemy liczyć na wsparcie assistance 24/h oraz auto zastępcze w przypadku awarii. Nic więc dziwnego, że także w naszym kraju subskrypcja na samochód zyskuje na popularności.

 

Korzyści ekologiczne

 

Samochodów w abonamencie przynosi jeszcze jedną, mniej oczekiwaną korzyść – tym razem dla środowiska. Ponieważ nadal większość klientów prywatnych decyduje się na zakup samochodów używanych, zwykle kilkuletnich, wybór oferty abonamentowej powoduje, że po drogach jeździ coraz więcej nowych pojazdów, spełniających coraz bardziej restrykcyjne normy emisji spalin.

 

Jeśli jesteś zainteresowany/a autem na abonament, sprawdź naszą ofertę.

Zobacz także:
Korzystając ze strony mmcarsrental.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z Polityką prywatności oraz aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Rozumiem, nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia.