Wypożyczalnia Samochodów

BLOG

Wynajem średnioterminowy samochodów - korzyści

2019-3-21

Prostszy, szybszy i bardziej elastyczny, a mimo to nadal atrakcyjny cenowo. Właśnie taki jest średnioterminowy wynajem auta. Choć większość klientów poszukuje najmu długoterminowego, warto przyjrzeć się opcji wynajmu na tzw. średni termin.

 

Wynajem średnioterminowy – co to jest?

 

Zgodnie z nazwą najem tego typu odnosi się do okresu korzystania z samochodu. W branży rent a car przyjmuje się, że okres ten wynosi od 1 do nawet 24 miesięcy. Innymi słowy wynajem średnioterminowy aut, zwany również abonamentem, stanowi połączenie leasingu operacyjnego z klasyczną usługą wynajmu pojazdów.

 

Wynajem średnioterminowy – zalety

 

Dzięki swojej elastyczności najem średnioterminowy ma wiele plusów. Po pierwsze mogą korzystać z niego zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. Po drugie – koszty są znacznie bardziej atrakcyjne niż w przypadku wynajmu krótkoterminowego (na doby/tygodnie). Dodatkowo w opcji średnioterminowej możemy liczyć na wszystkie usługi w cenie, tak samo jak przy opcji długoterminowej. W miesięcznym czynszu otrzymujemy bowiem pakiet ubezpieczeń (OC, AC), serwisy, przeglądy, ogumienie, assistance oraz auto zastępcze w przypadku awarii. Ponadto możemy wynająć auto tak długo, jak tego potrzebujemy i nie musimy wiązać się długookresowymi umowami. Przede wszystkim jednak procedura najmu średnioterminowego jest niezwykle prosta i umożliwia dostęp do samochodu w krótkim czasie. A nadal mamy pełną kontrolę nad kosztami.

 

Wynajem średnioterminowy – dla kogo?

 

Jak wspomnieliśmy wcześniej, z opcji średnioterminowej skorzystać mogą zarówno osoby fizyczne, jak również przedsiębiorstwa czy też jednoosobowe działalności gospodarcze. O wyborze tej formy wynajmu decyduje przewidywany czas, w jakim będziemy potrzebować samochodu. Przykładowo: jeśli prowadzisz dużą firmę, która zatrudnia handlowców, możesz wynająć dla nich samochody np. na okres próbny ich zatrudnienia, czyli 3 miesiące. Jeśli nie zdecydujesz się przedłużać z nimi umowy, samochody służbowe także nie muszą być przedłużane. Takich rozwiązań próżno szukać na rynku leasingu. Średnioterminowy wynajem pojazdu może być także idealnym rozwiązaniem dla kogoś, kto planuje dłuższy urlop i chce np. zwiedzić samochodem Europę. Warto wówczas uzyskać tylko odpowiednie zgody na wyjazd zagraniczny oraz ustalić dogodny limit kilometrów w czynszu.

 

Wynajem średnioterminowy – ile to kosztuje?

 

Wbrew pozorom wynajem średnioterminowy wcale nie musi być droższy do wynajmu długoterminowego. Z pewnością, w danym okresie, okazuje się korzystniejszy niż najem po stawce dobowej, gdyż jest dedykowany do klientów o odmiennych potrzebach mobilności. Jeśli doliczymy do tego minimum formalności oraz możliwość częstego zmieniania samochodu (dzięki możliwość zawierania co miesiąc nowej umowy na inne auto), wymiernych korzyści z wynajmu średnioterminowego jest znacznie więcej.

 

Reasumując, wynajem średnioterminowy samochodu sprawdzi się dla wszystkich, którzy poszukują auta na miesiące, zależy im na dobrej cenie, a jednocześnie szybkim dostępie do auta i maksymalnie uproszczonej procedurze.

Zobacz także:

SPRAWDŹ, CO NOWEGO

Korzystając ze strony mmcarsrental.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z Polityką prywatności oraz aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Rozumiem, nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia.