Wypożyczalnia Samochodów

BLOG

Wynajem auta – na co zwracać uwagę?

2018-10-26

Mobilność weszła nam w krew. Podróżujemy coraz częściej i coraz dalej, a nasz światopogląd odnośnie posiadania ulega zmianie. Badania mówią, że już co trzecia osoba woli korzystać niż posiadać, dlatego wielu rodaków rozważa wynajem jako formę finansowania samochodu. Co jednak zrobić, by korzystanie z takich usług nie było dla nas polem minowym, najeżonym pułapkami w postaci dodatkowych opłat? Przeczytaj koniecznie poniższy tekst.

 

Czytaj umowy, będziesz spokojny i gotowy

 

Minęły czasy, kiedy na zapoznanie się z umową mieliśmy czas tylko na krótko przed jej podpisaniem. Teraz warunki najmu znajdziemy na stronie internetowej lub – jeśli decydujemy się np. na wynajem długoterminowy – tekst umowy powinniśmy otrzymać od naszego doradcy wcześniej, abyśmy mogli na spokojnie go przestudiować. Dlaczego warto się z tym zapoznać? Ponieważ w ten sposób w pełni świadomie podejmujemy decyzję i chronimy się przed ewentualnymi konsekwencjami, np. czy występują dodatkowe opłaty w przypadku, jeśli oddamy auto brudne lub z niepełnym bakiem. Ważne, by warunki wynajmu były określone w sposób jasny i zrozumiały.

 

Ubezpieczenie w cenie

 

Zwykle, choć nie zawsze, w cenie wynajmu otrzymujemy pakiet ubezpieczeń. Standardem jest OC oraz AC, a także Assistance 24h/7. A co jeśli ktoś porysuje nam auto na parkingu? Albo gdy będziemy mieli stłuczkę z naszej winy lub nie będzie można ustalić sprawcy? Czy słyszeliście o czymś takim, jak udział własny w szkodzie? Jeśli nie, to prawdopodobnie nie wynajmowaliście jeszcze samochodu i najwyższa pora, by nadrobić braki. Udział własny to inaczej kwota, którą zobowiązujemy się do pokrycia ewentualnych szkód. Jednak wykupując dodatkowe ubezpieczenie, nie musimy się o to martwić. W MM Cars Rental możesz wykupić Super Pakiet, dzięki któremu nie musimy ponosić odpowiedzialności finansowej z tytułu ewentualnej szkody.

 

Limit kilometrów – wybieraj podróże bez ograniczeń

 

Wiele wypożyczalni samochodów wprowadza limit kilometrów, jaki można pokonać podróżując danym autem. Przykładowo może być to 200 km dziennie. Po jego przekroczeniu, trzeba dopłacać – za każdy dodatkowy kilometr. W MM Cars Rental, w przypadku wynajmu krótkoterminowego, nie ma limitu kilometrów, dzięki czemu nie musisz martwić się i uważać na stan licznika. Jest to szczególnie korzystne w przypadku nieprzewidzianego wyjazdu czy dłuższych wojaży.

 

Stan auta przed i po

 

Bez względu na to, co wynajmujemy, obowiązuje jedna zasada: staraj się oddać w takim stanie, w jakim wynająłeś. Dlatego tak istotne jest dokładne sprawdzenie stanu samochodu przed wynajmem. Jeśli cokolwiek dostrzeżemy, warto zgłosić ten fakt pracownikowi wypożyczalni, aby uwzględnił wszystko w protokole. Natomiast w razie jakichkolwiek nieprzyjemności na drodze, zgłaszaj szkodę na policji. Twoja wypożyczalnia powinna Cię również poinformować o swojej infolinii technicznej, do której możesz zgłosić każdą usterkę.

 

Bezpłatna anulacja

 

Coś Ci wypadło i nie możesz jechać? Skorzystaj z bezpłatnego anulowania rezerwacji, którą znajdziesz też w naszej wypożyczalni.

Zobacz także:

SPRAWDŹ, CO NOWEGO

Korzystając ze strony mmcarsrental.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z Polityką prywatności oraz aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Rozumiem, nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia.