Wypożyczalnia samochodów
MM CARS RENTAL

5 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć jesienią!

2018-10-12

Jest co najmniej kilka powodów, dla których warto odkrywać Polskę właśnie jesienią. Mniejszy ruch na szlakach, nierzadko niższe ceny w hotelach czy okazyjne stawki wynajmu aut, ale najważniejszy powód jest taki, że niektóre miejsca prezentują się wyjątkowo zjawiskowo w czasie tej pory roku.

 

Błędne Skały i Szczeliniec Wielki, Dolny Śląsk

 

Góry Stołowe to jedno z najciekawszych pasm górskich w naszym kraju. Ich wizytówką są niesamowite formacje skalne. Nic dziwnego, że tutejsze Błędne Skały posłużyły za plener zdjęciowy do filmu fantasy „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”. Równie niezwykle wygląda pobliski Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt pasma (919 metrów n.p.m.). Efektowny szlak turystyczny i pamiętne widoki sprawiają, że warto przyjechać tu złotą polską jesienią. Doskonałą bazą wypadową do poznania malowniczych zakątków Dolnego Śląska może być jego stolica, Wrocław.

 

Puszcza Białowieska

 

I chce się ż…ubra zobaczyć! Białowieski Park Narodowy jesienią przyciąga turystów jak magnes. Wtedy zresztą ma szczególny urok. Ale Prastara Puszcza kusi nie tylko przyrodą. W Obrębie Ochronnym Hwoźna, w południowej części parku, znajdziemy m.in. miniskansen kolejki leśnej. Punktem obowiązkowym powinno być też Muzeum Przyrodniczo-Leśne, jedno z najstarszych na Podlasiu. Jeśli wybieracie się do Białowieży z Warszawy, gdzie możecie wynająć samochód bez limitu kilometrów, polecamy trasę przez Łochów (z pięknym pałacem), Bielsk Podlaski i Hajnówkę.

 

 

Nad Bałtyk

 

Choć czasem nawet latem trudno upolować tu dobrą pogodę, jesienią warto wybrać się nad polskie morze. Wprawdzie na kąpiele raczej nie możemy już liczyć, ale na niższe ceny kwater – jak najbardziej. Dodatkowo gdy wieje silny wiatr, a fale rozbijają się o brzeg, w powietrzu więcej jest dobroczynnego jodu, który stanowi część aerozolu, powstałego z kropelek wody. Dlatego też nad Bałtykiem ogólnie, a jesienią – szczególnie, tego pierwiastka jest przeważnie więcej. Odkrywanie jesienią Bałtyku polecamy zacząć od Gdańska, skąd można ruszyć jednym z naszych komfortowych aut.

 

Bajeczne Tatry Zachodnie

 

Zakochaj się w Tatrach jesienią! O tej porze roku polecamy m.in. piękny szlak na Siwą Przełęcz. Barwy jesieni można też zobaczyć, wspinając się na masyw Czerwone Wierchy, który nie bez powodu wziął swoją nazwę. Całe Tatry Zachodnie będą doskonałym wyborem na jesienny wypad samochodem np. z Krakowa, gdzie znajdziecie naszą wypożyczalnię.

 

Poznań pełny doznań

 

Nie zapomnieliśmy o miłośnikach zwiedzania miast. Idealnym kierunkiem będzie stolica Wielkopolski. Warto wtedy odkryć nie tylko poznańskie zabytki, ale i smaki. Właśnie o tej porze najlepiej rozkoszować się jedynymi w swoim rodzaju rogalami świętomarcińskimi. Zachęcamy też do wypadu poza miasto. Zaledwie nieco ponad 20 km z Poznania znajduje się wspaniały pałac w Rogalinie, w otoczeniu słynnych dębów. A mobilny wypoczynek zapewni Wam wypożyczalnia samochodów MM Cars Rental. Na co czekać? W drogę!

Zobacz także:
Korzystając ze strony mmcarsrental.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z Polityką prywatności oraz aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Rozumiem, nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia.